ייעוץ אישי

טיפול מתוך אמונה
טיפול ממוקד וקצר מועד.

הפסיכולוגיה המערבית פיתחה שיטות ריפוי שונות למצוקות האדם,אך לא העניקה יעד או תכלית. אדם פונה לטיפול כדי לעזור לעצמו, אך הוא יוכל להיעזר רק כאשר יפסיק לשים את עצמו כמרכז ההוויה כמטרת כל הדברים, ויתחיל להקשיב לקול הקורא למלא את שליחותו ייעודו בתוך תוכנית  אחת גדולה. בפסיכולוגיה מתוך אמונה הבסיס הוא קשר בורא.אין מציאות ללא משגיח ואין דבר ללא תכלית. יסוד מרכזי המעניק ראייה חדשה לגמרי על מצבי חיי, לא למה זה קורה לי אלא לשם מה? לא עוד אוסף מיקרי של חוויות חיים אלא רקמה שזורה מלאכת אומן. הנכונות להעמיד את מצוקותיי מול הבורא מחוללת מהפכה
ומפנה את האדם לדרך חדשה.

בתחום הטיפול הנפשי רכשה כלים רבים ופיתחה מודלים טיפוליים תוך כדי עבודת שטח ולמידה מעמיקה. במהלך עבודתה הגיעה לתובנות שעל מנת לרפא את מצוקות האדם לא דיי בהעלאת תכנים חבויים למודעות והשגת תובנות. אלא כדי לחולל שינוי ולסייע לאדם להתרומם ממצוקותיו, יש לשלב  את המימדים:
גוף נפש ורוח.
במימד הנפשי –  הנפש בנויה מחלקים שונים, חלקם גלויים וחלקם נסתרים המצב האנושי השכיח הוא קיום מאבק וקונפליקט בין חלקים אלו המתבטא בצורות שונות של הפרעה או קלקול כזה ואחר, בעבודתה מנסה לסייע לפונים אליה להעלות למודעות חלקים אלו וליצור בעזרת דיאלוג פנימי איזון והרמוניה ביניהם. תוך שינוי תפיסות עולם מגבילות וחשיבה ביקורתית וחיבורן לשורשן הטוב.
במימד הרוחני –גישה הבאה לעולם הטיפול מתוך ראייה אמונית המאמינה שאין מציאות ללא משגיח, ושלכל נברא ולכל דבר יש תכלית ואין דבר המתרחש במציאות ללא שורש חיובי.ועל כן השאלה היא לא למה זה קורה לי? אלא לשם מה?
המימד הגופני וההתנהגותי -על חשיבות הקשר והקשב לגוף “היכן שהשכל מכחש  הגוף יודע” וניסיון לחבר את התובנות והמודעות לכלים יישומיים בשטח ולשינוי ברמה ההתנהגותית במציאות העכשווית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *